Echo-chan713
The Lord of Mushrooms
|
|
|
#129
|
|
Quote:
Originally Posted by Silverbleed
@Echo; Eating at school is so damn expensive. For a sandwich we pay 2,50 euro. Thats 3,20 USD.
For a whole meal (there are students that have to work straight from school so they eat at school) we pay about 7 euro (9 USD).
And then imagine - usually there's 18% extra money charged over food. However, our own students are preparing it (we have a bakery, restaurants and shops) so the extra 18% isn't allowed. Thank god, or else it would've been even more expensive =(
Just the price already stops me from buying anything XD
However I know someone who buys those sandwiches every day. I saw her doubling in weight.
|
This post is a repeat.
I was just better off to go to King Soopers or any big named supermarket (not Wal-Mary) and get a big salad that has meat and veggies (dressing's free) for like $4
OBBIE'S twin sister
My Baby:Link Super secret Mission:Link
|
|
Posted 01-09-2011, 01:37 PM
|
|
|